Plastek Teknik Plastik

PLASTEK TEKNİK PLASTİK SANAYİ VE TİC.LTD.ŞTİ.

2004 yılında vana sektörüne yönelik üretim yapmak üzere kurulan firmamız bugün Dudullu Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 1000 metrekare kapalı alanda faaliyetini sürdürmektedir.

Firmamız, ilk kuruluş yıllarında küresel vanalarda kullanılan PTFE ringlerin imalatı ile başlamış olduğu üretimine ilerleyen yıllarda yine PTFE’den mamul yağmurlama sprink contaları ve hidrolik sızdırmazlık elemanları ile devam etmiştir.

Üretimimizdeki temel esas molding baskı yöntemi sayesinde sıfır talaşlı üretim yapmaktır. Bu yöntem, üretilen ringin kalitesini arttırmasının yanı sıra hem üretim maliyetini düşürmektedir hem de seri üretime daha çok olanak sağlamaktadır. Preslerden ürünler bitmiş olarak çıktığı için herhangi bir talaşlı imalat sürecine gerek duymamaktadır. Tesislerimizde şuan için DN15’ten DN800’e kadar küresel vanalara ait PTFE ringler imal edilebilmektedir.

Bunun yanında daha karmaşık üretim süreçlerine ihtiyaç duyan parçalar için de talaşlı üretim atölyemizde teknik resim veya numuneye göre her çeşit teknik plastikten özel üretim de yapılmaktadır.

Mat Teknik Plastik

0216 365 98 40 (2 Hat)

0216 365 98 42

info@matplastik.com