Hakkımızda

Firmamız 1993 yılında Topkapı’da 3 ortaklı küçük bir ticari firma olarak kurulrmjştur. Kısa bir süre sonra aile şirketi haline dönüşerek Mühendislik Plastiklerinin satışıyla faaliyetine devam etmiştir.

1995 yılında ise Teflon hammaddesi ithal ederek küçük çapta Teflon imalatına başlamış ve 1997 yılında Dudulu Des Sanayi Sitesideki kendi tesislerine taşınarak ürün Yelpazesi ve kalitesini geliştirerek kapasitesini arttırmıştır,

2001 yılma gelindiğinde kardeş firmamız olan PLASTEK TEKNİK PLASTİK LTD.ŞTÎ faaliyete geçerek vana sektörüne yönelik özel sızdırmazlık elemanları üretmeye başlamıştır. Özellikle KÜRESEL VANA larda kullanılan teflon ring ve boğaz burçları üretimimizde ağırlık teşkil etmektedir.

Firmalarımız bu sürekli artan potansiyelimize paralel olarak 2006 yılı sonunda halen faaliyetlerimizi sürdürmekte olduğumuz Dudulu Organize Sanayi Bölgesinde 1000 m2 kapalı alana sahip yeni tesislerimize taşınmıştır.

Burada, 20’nin üzerinde kalifiye eleman ve mühendislerimiz nezaretinde, tam otomatik preslerimiz ile yılda yaklaşık 60.000 Kg teflon üretim kapasitesine ulaşarak sanayimize hizmet vermekteyiz.

Teflon üretimimizin yanısıra diğer mühendislik plastiklerinden olan polyamid, poiietilen türleri ile delrin,kestamid fiber ve poliüretan gibi malzemelerin bir kısmı da ithal edilerek geniş bir stogumuz oluşturulmuştur.

Oluşan bu stoklarımızdan takoz levha ve çubuk gibi yanmamul satışları yapıldığı gibi, teknik resim veya numunelere göre özel talaşlı imalatlar hassas bir şekilde yapılmaktadır.

Ayrıca söz konusu malzemeler hakkında ihtiyaç duyan kişi ve kuruluşlara da teknik servis ve danışmanlık hizmetleride verilmektedir.

Mat Teknik Plastik

0216 365 98 40 (2 Hat)

0216 365 98 42

info@matplastik.com